Ole Samuel Vennevik !, 18881969 (aged 80 years)

Name
Ole Samuel /Vennevik/ !
Given names
Ole Samuel
Surname
Vennevik
Name suffix
!
Also known as
/Andreassen/
Birth
Death of a father
Marriage
Birth of a son
Birth of a daughter
Death of a mother
Birth of a son
Death of a brother
Death of a brother
Death of a sister
Death of a brother
Death of a sister
Death of a wife
Death
1969 (aged 80 years)
Family with parents
father
mother
Marriage Marriage
elder brother
18731953
Birth: January 4, 1873 28 24 Saur i Foldereid NT
Death: November 25, 1953Nærøy NT ?
3 years
elder brother
18751939
Birth: November 1, 1875 30 27 Vennevik i Foldereid NT
Death: 1939Foldereid i Nærøy NT
3 years
elder brother
18781939
Birth: June 20, 1878 33 29 Vennevik i Foldereid NT
Death: October 18, 1939Kolvereid i Nærøy NT
2 years
elder sister
3 years
elder sister
18831947
Birth: November 28, 1883 39 35 Vennevik i Foldereid NT
Death: December 30, 1947Nærøy NT ?
5 years
himself
18881969
Birth: August 4, 1888 43 39 Vennevik i Nærøy NT
Death: 1969Foldereid i Nærøy NT
Family with Helga Kristoffa Andreasdtr !
himself
18881969
Birth: August 4, 1888 43 39 Vennevik i Nærøy NT
Death: 1969Foldereid i Nærøy NT
wife
18951969
Birth: February 18, 1895 45 30 Sætervik i Kolvereid NT
Death: November 2, 1969Foldereid i Nærøy NT
Marriage Marriage1917Nærøy NT
5 years
son
19211992
Birth: November 7, 1921 33 26 Slettvollan u Vennevik i Nærøy NT
Death: June 25, 1992Foldereid i Nærøy NT
4 years
daughter
19252000
Birth: October 29, 1925 37 30 Slettvollan u Vennesvik i Nærøy NT
Death: August 6, 2000Ullsfjord i Tromsø
9 years
son
19342004
Birth: March 20, 1934 45 39 Årfor i Nærøy NT ?
Death: 2004
Note

far til Aud

Ole Samuel f.04.08.1888 Foldereid - sa Jakob Andreasen (!?) f.1844 gm Olea Andreasdtr f.1848 bosatt Vennevik.

Ole Samuel f.04.08.1888 - eier av Slettvollan - barna brukte fam.navn Vennevik / Wennevik.

Ole Samuel Andreassen Vennevik f.04.08.1888 Vennevik i 1917 gm Helga og bosatt med 3 barn på Slettvolan u Vennevik.

I 1900 bodde gjeter Ole Andreass. f.1888 hjemme på Vennevik i F.

I 1910 bodde ug snekker Ole Andreassen Venevik 04.08.1888 Foldereid hjemme på Venevik i Foldereid NT.

Ole A Vennevik f.1888 og bosatt Vennevik - far nevnt,
ble gm Helga 19.07.1917 Kolvereid.

Folketelling 1920 for Venevik ?? i Foldereid herred NT
Ole Samuel Andreassen 1888-08-04 Venevik, Foldereid - hp g Bygnings og indredningssnekker s.a.
gm Helga - ingen barn

Ole A Vennevik var medeier av Vennevik bnr.3 og skilte ut Slettvollan bnr.9 til småbruk for seg selv.
Han var bygningshåndverker og bygde både stuebygning og fjøs.
Solgte Slettvollan i 1925 og flyttet til Storgården u Årfjord.

Ole A Vennevik og svoger Ove Sætervik kjøpte Storgården (bnr.1) u Årfor i 1926.
De undervurderte muligens vanskelighetene de kommende kriseår og gården gikk på tvangssalg.
Ole var håndverker åg løste en del av krisa ved å ta hus- og skipsbygging.

Ole vennevik kjøpte i 1951 hus i Sørlia u Årfor.

Ole Wennevik 1969 1005 1969 C 09 011 Foldereid Nærøy NT

(FR K/Foldereid kb.1878-93 s.26)(ER K/Kolvereid kb.1911-27 s.115)(Nærøy BB I Vennvik s.354-355 + Årfor s.102)